Termovízia Pulsar Core FXQ50

Cena: €3,919.00 s DPH

+421 905 433 398 Výrobca Pulsar Pulsar

Do 3 dní

Prednosťou kombinácie s dennou optikou

Nočný lov s Core v kombinácii s denným zameriavačom má rad predností. Niektoré parametre a vlastnosti dennej optiky sú lepšie ako u klassickým nočných alebo termovíznych zameriavačov a v kombinácií s Core tak zostanú zachované, napríklad: veľký výstupný reliéf, zámerný kríž (prípadne aj vrátane červeného bodu), variabilný rozsah zväčšenia.

Zachovanie bodu nastrelenia
Presná optika, originálna montáž a softvér zabezpečí zachovanie bodu nastrelenia pri použití Core s denným zameriavačom. Po nasadení Core, strelec nemusí vykonávať žiadnu korekciou polohy zámerného kríža denného zameriavača.

Alternatíva zameriavaču
Predsádka môže byť lepšou alternatívou než použitie ďalšieho zameriavača, kedy je nutné zabezpečiť výrobu precízne spracovanú, rýchloupínacie montáže tak aby nedochádzalo k posuvu bodov nastrelenia zameriavačov. Použitie predsádky umožňuje použitie optiky na ktorú je lovec zvyknutý. Predsádka môže byt použitá na pozorovanie z ruky a nasadená na zameriavač až v prípade keď to bude potrebné.

Kompatibilita
Core je kompatibilný s väčšinou denných zameriavačov s priemerom šošovky objektívu 42mm, 50mm a 56mm. Upevnenie predsádky na zameriavač sa vykonáva pomôcť adaptéra s bajonetovým zámkom DN42, DN50, DN56. Proces nasadenia je rýchly, jednoduchý a trvá pár sekúnd.

Zelená farba OLED displeja
Obraz je zobrazený OLED displejom v zelenej farbe tak, aby bolo zabezpečené pohodlné vnímanie a nízka únava očí pozorovateľa.

Užívateľské rozhranie
Aktuálne informácie o stave zariadenia sú zobrazené vo forme modrých ikon a čísel na stavovom riadku v spodnej časti obrazovky, ktorý nezasahuje do pozorovaného obrazu. Pri prepínaní medzi rôznymi funkciami (digitálny zoom, inverzná farba, nastavenie jasu / kontrastu) sa zobrazí príslušná veľká ikonka v pravom rohu hornej časti obrazovky.

Režimy pozorovania
Core ponúka tri režimy pozorovania, ktoré upravujú nastavenie parametrov zameriavača tak, aby zabezpečili najlepší možný obraz pre špecifické podmienky pozorovania: "Hory" (lepší kontrast), "Les" (nízky kontrast) a "Rozpoznanie" (lepšie vykreslenie detailov teplých objektov).

Kalibrácia
Kalibrácia sa vykonáva automaticky a je nevyhnutná pre činnosť každej termovízie. Core ponúka tri kalibračné režimy: manuálny režim (M), poloautomatický režim (H) a automatický (A). V Manuálnom režime používateľ musí sám zatvoriť kryt objektívu a stlačením tlačidla spustiť kalibráciu. Kalibrácia je absolútne nehlučná. V poloautomatickom a automatickom režime senzor bude prikrytý vnútornou clonou a spúšťanie kalibrácie vykoná užívateľ sám na základe vyhodnotenia kvality obrazu alebo plne automatický to vykoná softvér prístroja bez zásahu užívateľa.

Široký teplotný rozsah (-25 ... + 50 ° C)
Použitie displeja 640x480px s technológiu OLED prinieslo schopnosť pracovať v normálnom režime pri teplotách pod bodom mrazu a poskytlo zameriavaču ostrý obraz pri pozorovaní dynamických objektov.

Bezdrôtové diaľkové ovládanie
Diaľkové ovládanie umožňuje ovládanie základných funkcii zameriavača bez toho aby sa užívateľ dotkol štandardných ovládacích prvkov.

Externé napájanie
Core FXQ obsahuje univerzálny napájací adaptér. Prevádzková doba môže byť výrazne predĺžená použitím vysokokapacitných externých zdrojov, ktoré možno pripojiť pomocou mikro-USB portu a DC 2.1 x 5.5 mm. Pri dodávanom až na 9 hodín.

Vodotesnosť
S ochranným stupňom proti vniknutiu vody IPX7 (IEC 60529 štandard) Core odoláva zrážkam akejkoľvek intenzity a dokonca aj krátkemu ponoreniu pod vodu.

Vysoká odolnosť na spätný ráz
Originálna konštrukcia ochrany mikrobolometer pred nárazom a vibrácii umožňuje bezproblémové použitie Core na zbraniach veľkých kalibru vrátane .375, brokovníc alebo vzduchoviek.

Technické parametre:

Svetelnosť: f / 1.2
Zväčšenie: 1x (s okulárom 4,1 - 8,2) x
Digitálne zväčšenie: 2x
Mikrobolometer: 384x288 px
Spektrálna citlivosť: 7.5 / 13.5
Rozmer pixelu: 17 mk
Typ displeja: OLED
Rozlíšenie displeja: 640x480 px
Snímkovanie: 50 Hz
Vzdialenosť detekcie: 1800m
Ohnisková vzdialenosť: 50 mm
Clonové číslo: 1.2
Priemer objektívu: 42 mm
Zorné pole v 100m: 13,1 m
Očný reliéf: 16mm
Dioptrická korekcia: ± 5dioptrie
Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 5m
Napájanie: 6 (2xCR123) V
Externé napájanie: 12V, mikro-USB 5V
Odolnosť spätnému rázu: 6000 J
Vodeodolnosť: Áno, IPX7
Bezpečnostná trieda podľa IEC 60825-1: 2007: IPX7 / IPX5 (ako monokulár)
Prevádzkové teploty: -25 .. + 50 ° C
Prevádzková doba: min. 4 hod. s batériami v balení a s externým zdrojom 9 hodín
Rozmery: 190x65x60mm
Hmotnosť: 0,4kg

Zadajte Váš e-mail a budeme Vás informovať keď tovar naskladníme. Opätovné zadanie e-mailu Vám zruší strážneho psa.

 

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia.

Pridať hodnotenie

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený. Prihlásiť sa alebo zaregistrovať sa

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený. Prihlásiť sa alebo zaregistrovať sa