Termovízia Pulsar Helion XQ38F

Cena: €2,549.00 s DPH

+421 905 433 398 Výrobca Pulsar Pulsar

Vypredané

Helion je termovíznym pozorovacím prístrojom zobrazujúcim tepelné rozloženie scény. Prístroj je výsledkom dlhodobého výskumu a vývoja, v ktorom boli implementované najnovšie poznatky v oblasti spracovania tepelného obrazu, ktoré zaisťujú prístrojmi Helion zobrazenie v najvyššej kvalite. Termovízia Helion je vybavená Wi-Fi a je plne integrovaná s mobilnými zariadení na báze Android a iOS.

Technické parametre:

Zväčšenie: 3.1 - 12.4x
Digitálne zväčšenie: 2x; 4x;
Mikrobolometer: 384x288 px
Spektrálna citlivosť: 8 .. 14 mk
Rozmer pixelu: 17 mk
Typ displeja: AMOLED
Rozlíšenie displeja: 640x480 px
Snímkovanie: 50 Hz
Vzdialenosť detekcie: 1350m
Ohnisková vzdialenosť: 38 mm
Clonové číslo: f / 1.2
Priemer objektívu: 32 mm
Zorný uhol: 9.8x7.4 °
Zorné pole vo 100m: 17.2 m
Očný reliéf: 16mm
Priemer výstupnej pupily: 5mm
Dioptrická korekcia: - 5 ... + 5dioptrie
Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 3m
Napájanie: 3.0 .. 4,2 B-Pack (Li-ion) V
Externé napájanie: 5V - USB
Videorekordér: Áno
Veľkosť pamäte: 8 GB
Vodeodolnosť: IPX7
Závit: 1/4 ""
Prevádzkové teploty: -25 .. + 50 ° C
Wi-Fi: Áno
USB, typ: Áno
Diaľkové ovládanie: Áno
Prevádzková doba: až 16 (s IPS10) hod.
Rozmery: 226x55x58mm
Hmotnosť: 0,45kg

VLASTNOSTI

Teplotná stabilizácia senzora

Do prístroja bol integrovaný chladič, účinne odvádzajúci teplo snímača a ďalších elektronických obvodov, stabilizujúce vnútornú teplotu prístroja a výrazne znižujúce nežiaduci "teplotný šum".

Variabilné zväčšenie

Helion ponúka dve možnosťou zmeny zväčšenia: plynulú zmenu až do 4x násobného zoomu alebo zmenu v krokoch s 2x násobným zväčšením. Každý užívateľ si môže podľa svojich skutočných potrieb vhodne prispôsobiť zväčšenie a zorné pole prístroja konkrétnym pozorovacím podmienkam.

Vysoká rýchlosť snímkov

Vďaka obnovovaniu snímkovej frekvencii 50Hz Vám neuniknú žiadne podrobnosti pri pozorovaní prístrojom dynamických objektov v rýchlom pohybe.

Detekčná vzdialenosť až 1800 m

V závislosti od modelu Helion sa vzdialenosť detekcie tepelných objektov pohybuje až do 1800 metrov.

Funkcia "Obraz v obraze"

Funkcia "obraz v obraze" zobrazuje ďalšie okno s 2x zväčšeným obrazom cieľa. To umožňuje detailne prezrieť cieľ. Okno je umiestnené na stredu, v hornej časti obrazovky a zaberá iba 1/10 z celkovej plochy obrazu. Užívateľ pritom vidí obraz v širokom zábere celého zorného poľa prístroja a súčasne zväčšený náhľad na cieľ.

Vstavané nahrávanie videa

Vďaka vstavanému videorekordéru termovízie Helion je zachytenie statických snímok alebo videa lovu bezproblémové. Foto a video sa ukladajú do vnútornej 8Gb pamäti prístroja a môžu byť ľahko prenesené do PC / notebooku cez káblové USB pripojenie alebo Wi-Fi.

Sledovanie a živý prenos obrazu cez internet

Vrcholná funkcia Helionu je možnosť jeho bezdrôtového spojenia cez Wi-Fi s mobilným zariadením (smartphonom alebo tabletom) na báze Android a iOS s využitím bezplatnej mobilnej aplikácie Stream Vision. Aplikácia Stream Vision Vám umožní prijímať zábery v reálneho čase, vzdialene ovládať funkcie prístroja ako aj on-line vysielať snímaný prístrojom obraz na Youtube a zdieľať s priatelia.

B-Pack akumulátor

Novým štandardom napájania výrobkov Pulsar je akumulátor B-Pack, umožňujúci rýchle dobíjanie a poskytujúci prístrojom dostatok energie pre spoľahlivú prevádzku za každého počasia. Štandardný akumulátor IPS5 s kapacitou 5,5Ah zabezpečí prevádzku prístroja na maximálny výkon po dobu 8 hodín. Ako voliteľné príslušenstvo je možné dokúpiť veľkokapacitný akumulátor IPS10 dvojnásobne zvyšujúci prevádzkový čas prístroja alebo adaptér pre jeho napájanie klasickými AA alebo CR123 batériami.

Grafický diaľkomer

Jednoduchý grafický diaľkomer umožňuje rýchle meranie vzdialenosti na cieľ, u ktorého je možné vopred odhadnúť výšku (jeleň - 1,7 m; kanec - 0,7m; zajac - 0,3m).

Vodotesný

Ochranný stupeň vodeodolnosti IPX7 zaisťuje spoľahlivú prevádzku prístroja vo vlhkom prostredí, pri intenzívnom daždi a snežení, alebo dokonca aj pri ponorení do vody na hĺbku do 3ft. po dobu 30 min. (IEC 60529).

Široký rozsah prevádzkových teplôt

Použitie v termovízie Helion mrazuvzdorného AMOLED displeja dáva istotu bezchybného zobrazenia v extrémne širokom rozsahu prevádzkových teplôt od -25 ° C ... + 50 ° С.

Bezdrôtový diaľkový ovládač

Ergonomický tvarovaný bezdrôtový diaľkový ovládač s multifunkčným ovládacím prvkom - enkodérom je veľmi praktickým doplnkom, umožňujúcim užívateľovi komfortne nastavovať a ovládať všetky funkcie prístroja na dosah ruky.

Funkcia Display-off

V krátkych prestávkach pri pozorovaní pre šetrenie energie napájanie a zlepšenie maskovacieho efektu možno využiť funkciu vypnutia displeja. Pri aktivácii funkcie sú ostatné obvody prístroja aktívne a k obnoveniu zobrazenia dochádza okamžite.

Užívateľsky prívetivé rozhranie

Rozhranie termovízie Helion je intuitívne. Rozvrhnutie ovládacích prvkov sú navrhnuté pre pohodlnú manipuláciu jednou rukou. Všetky nastavenia sú prehľadne usporiadané do menu. Pri zobrazení menu a zmene nastavení parametrov sú ich aktuálne hodnoty zobrazované mimo centrálnu časť displeja dokreslenie tienením zlepšujúcim jej čitateľnosť. Tým nedochádza k prekrytiu stredu obrazu a užívateľ môže aj naďalej komfortne sledovať cieľ. Dôležité informácie o nastavení sú vždy zobrazené v spodnom stavovom riadku.

Aktualizácia softvéru

V prípade vydania aktualizácie softvér výrobcom, má užívateľ možnosť s použitím mobilných zariadení iOS alebo Android s aplikáciou Stream Vision Apps vykonať jeho stiahnutie a nahranie do pristroja.

PREDNOSTI

-Variabilné zväčšenie 3,1х až 12.4x
-8 programov farebného zobrazenia
-Detekčná vzdialenosť až 1350m
-Funkcia obraz v obraze
-Grafický diaľkomer
-Integrácia s mobilnými zariadeniami iOS a Android
-Bezdrôtové pripojenie po Wifi
-Integrovaný akumulátor (výdrž: IPS5-8h, IPS10-16h)
-Vodeodolný (IPX7)
-vstavaný videorekordér
 

LOV

Helion je perfektným pomocníkom pri love. Presne a s najmenšími detailmi budete vidieť okolie a to bez rozdielu dennej alebo nočnej doby, či už prší alebo je ranná hmla, nič Vás nezaskočí. Pomôže objaviť prichádzajúcu zver aj v kroví, dohľadať odskočenú po rane zver, vidieť kde denná alebo nočná optika už nemá šancu. Ušetrí Vám veľa času a úsilia pri love, a urobí z neho naozajstný zážitok.
 
POZOROVANIA

Pozorovanie prírody je s termovíziu Helion je veľmi jednoduché. S príchodom noci život nezaspáva, ako by si mnohí mysleli, naopak sa prebúdza. Nočný život v lese odhalí veľa zaujímavosti a prinesie nezabudnuteľné zážitky. Mnohé zvieratá sa stávajú aktívna práve v noci, vychádzajú z ukrytov pri hľadaní potravy alebo sa pária. To je najlepší čas pre pozorovanie s Helionom.

WI-FI

Integrovaný Wi-Fi modul pripojí Helion k ľubovoľnému mobilné zariadenia na platforme Android alebo iOS s inštalovanou mobilnú aplikáciu Stream Vision. V kombinácii s smartphonom alebo tabletom Helion sa stáva mocným nástrojom, ktorý môže byť použitý pre celý rad aplikácií vrátane diaľkového pozorovania, sledovanie objektov, nahrávanie videa, zdieľanie dát, detekciu pohybu, živé prenosy videá na YouTube a mnoho ďalších. Helion XP50
 
Ovládanie a farebné režimy

Helion bol navrhnutý s myšlienkou priniesť čo najkomfortnejšie ovládanie, s najlepšou ergonómiou ovládacích prvkov a komfortným rozhraním. Pre lepšiu prehľadnosť displej je doplnený alfanumerickým stavovým riadkom v dolnej časti displeja. Položky nastavenia menu sú zobrazené na kontrastnom pozadím s prechodom mimo centrálnu oblasť, takže užívateľ môže meniť nastavenia prístroja a sledovať objekt pozorovania.

Okrem užívateľsky obľúbených "white hot" a "black hot" HELION ponúka ďalších 6 farebných variantov zobrazenia pre presnejšie farebné mapovanie okolitej teploty. Prechod z farebného na predvolené zobrazenie "white hot" počas prevádzky je rýchle a jednoduché.
 
REŽIMY POZOROVANIA

Helion je vybavený tromi režimami spracovania a zobrazenia obrazu, optimalizovanými do rôznych pozorovacích podmienok. V lesoch sa rozloženie teploty výrazne líši od teploty na horách alebo v meste a nastavení vhodného režimu umožní optimálne prispôsobiť parametre prístroja na dosiahnutie najlepšej kvality obrazu. Môže zvoliť režim "Forest" v lese alebo réžii "Rocks" na horách. Pre najlepšiu detekciu a rozpoznanie cieľa na diaľku je pripravený režim "Identification" (Identifikácia).
 
REŽIM "OBRAZ V OBRAZE"

Režim zobrazenia "Obraz v obraze" zlepšuje presnosť zamerania cieľa tým, že zväčšený obraz cieľa je zobrazený v hornej časti displeja. Táto oblasť zaberá len 1/10 zobrazovacej plochy displeja a preto celé zorné pole zostáva prakticky využité pre väčší rozhľad.

Zadajte Váš e-mail a budeme Vás informovať keď tovar naskladníme. Opätovné zadanie e-mailu Vám zruší strážneho psa.

 

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia.

Pridať hodnotenie

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený. Prihlásiť sa alebo zaregistrovať sa

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený. Prihlásiť sa alebo zaregistrovať sa