WILEY X Saber Advanced + 3x sklo strelecké okuliare

Cena: €75.00 s DPH

+421 905 433 398 Výrobca WILEY X WILEY X

Vypredané

Športové okuliare Wiley X Saber sú stelesnením flexibility a môžete ich použiť prakticky v akejkoľvek situácii. Najrôznejším svetelným podmienkam sa prispôsobíte jednoduchou a rýchlou výmenou skiel okuliarov. Na výber máte z troch druhov, ktoré je možné si voľne kombinovať. Podľa náročnosti pohybovej aktivity, ktorú s okuliarmi vykonávate, sa rozhodnete, či si okuliare pripevníte na tvár bočnicami, alebo nožičky vymeníte za pripínací elastický pás. Elastický nosník sa hravo prispôsobí akémukoľvek tvaru a veľkosti nosu, naviac je naň možné pripevniť nosič na prídavné dioptrické šošovky.

Mimoriadne ochranné vlastnosti okuliarov sú certifikované podľa štandardov ANSI.

Dymovo sivé sfarbenie so svetelnou priepustnosťou 14-20 % maximálne znižuje oslňujúce svetelné odlesky a neskresľuje farby. Vynikajúce za jasných až oslňujúcich svetelných podmienok.

Úplne priezračná šošovka so svetelnou priepustnosťou 89 % poskytuje ochranu pred UV žiarením a odleskami bez akéhokoľvek skreslenia farieb.

Svetlo-oranžová šošovka so svetelnou priepustnosťou 60 % dokáže odfiltrovať väčšinu modrých svetelných vĺn, ktoré sú hlavným dôvodom oslnenia či difúzie. Zvyšuje kontrast v stredných a nekvalitných svetelných podmienkach.

ROZMERY

Šírka okuliarovej šošovky: 44 mm, Výška okuliarovej šošovky: 37 mm, Dĺžka stranice: 120 mm, Šírka nosníku: 25 mm

ANSI HIGH VELOCITY IMPACT TEST - Test odolnosti proti strelám
Okuliare certifikované podľa štandardu ANSI HIGH VELOCITY IMPACT musia odolať nárazu oceľovej guľôčky s priemerom 6,35 mm vystrelenej rýchlosťou 164,6 km / h. Nerozbitá šošovka musí zostať pevne zasadená v ráme okuliarov, rám musí zostať nepoškodený.

ANSI HIGH MASS IMPACT TEST - Test odolnosti proti nárazu ťažkým telesom
Okuliare Wiley X sú testované a certifikované organizáciou ANSI (Americkým národným štandardizačného inštitútom) na odolnosť proti nárazu ťažkým telesom (High Mass Impact Test). Okuliare s týmto certifikátom sú vystavené nárazu 500 g ťažkého projektilu pusteného z výšky 127 cm. Pre udelenie certifikátu musí po teste zostať šošovka okuliarov pevne zasadená v ráme okuliarov a rovnako ako rám musí zostať nepoškodená. Tento test deklaruje, že s okuliarmi Wiley X bude váš zrak dokonale chránený pri strete s padajúcimi predmetmi, ako sú napríklad kamienky, ale aj napríklad pri vystrelení airbagu v prípade autonehody.

EN. 166F
Okuliare certifikované podľa štandardu EN.166f musia odolať nárazu oceľovej guľôčky s priemerom 22 mm a váhe 43 g spustenej z výšky 1,3 m a dopadajúce rýchlosťou 18 km / h. Nerozbitá šošovka musí zostať pevne zasadená v ráme okuliarov, rám musí zostať nepoškodený.

HIGH Prescription (RX) - Dioptrická korekcia
Zrak hrá veľmi dôležitú úlohu v našom každodennom živote. Ak naše videnie nie je stopercentné, sme nútení robiť kompromisy. Okuliare Wiley X umožňuje žiť život naplno. Kombinujú v sebe vlastnosti ochranných, slnečných aj dioptrických okuliarov. Celé okuliare sú certifikované bezpečnostnými testami EN.166 a zaisťujú tak vašim očiam maximálnu ochranu aj v extrémnych podmienkach. Polykarbonátové vrstvené šošovky potom zaručujú vďaka unikátnym technológiám Wiley X jasné a ostré videnie za akýchkoľvek svetelných podmienok. Okuliare s označením RX Ready potom môžu byť vybavené dioptrickými sklami s patričnou okuliarovou korekciou pripravenú na mieru konkrétnemu zákazníkovi. Označenie High RX umožňuje dokonca vloženie veľmi silných dioptrických skiel v rozmedzí od +5.00 do -7.00 dioptrií. Váš zrak už vás nebude limitovať ani v tých najextrémnejších situáciách.

Dioptrické šošovky sa dajú vkladať do väčšiny modelov s technológiou Full Rim Systém, teda do obrúčok, ktoré obopínajú celé šošovky. Ale ani v prípade, že zvolíte strelecké okuliare s rámčekom v hornej časti šošoviek (Top Rim System), nemusíte byť limitovaní dioptrickou chybou vašich očí. Na tieto rámčeky možno u vybraných modeloch pripevniť prídavné dioptrické šošovky pomocou technológie Wiley X Prescription Insert. Špeciálny nosič s dioptrickými šošovkami sa jednoducho pripne z vnútornej strany na nosník. Dioptrické šošovky sú tak ukryté v priestore medzi ochrannými šošovkami okuliarov Wiley X a samotným okom. Okuliare sa tým pádom stávajú dioptrickými, bez straty na svoje certifikované bezpečnosti.

360 ° NOSE PIECE - Okuliare na každý nos
Nosník okuliarov Wiley X typu Top Rim System je skonštruovaný z drôteného jadra a špeciálne vyvinutého gumového plášťa. Vďaka drôtenému systému je možné nosník ohnúť a otočiť o 360 ° a prispôsobiť ho doslova akémukoľvek tvaru a veľkosti nosa. Špeciálne vyvinuté gumové opláštenie nosníka vyniká skvelou priľnavosťou a držia na nose prakticky v akejkoľvek situácii. Zároveň zaručuje svojmu nositeľovi maximálny komfort pre celodenné nosenie. Nosníky sú vybavené technológiou PTX prescription insert, ktorá umožňuje nasadiť nosič prídavných dioptrických šošoviek.

Changeable LENSES - Vymeniteľné šošovky
Rôzne svetelné podmienky si žiadajú rôzne typy okuliarov. Lenže spravidla nie zakaždým máte po ruke dva až tri druhy skiel podľa rozmarov počasia. Preto niektoré modely okuliarov Wiley X umožňujú výmenu šošoviek. Svetlé šošovky s vysokou svetelnou priepustnosťou môžete napríklad pri zmene počasia veľmi jednoducho vymeniť na tmavé polarizačné. A naopak. Výmenu vykonáte jednoduchým nacvaknutím. Táto vlastnosť okuliarom nijako neznižuje ich úroveň odolnosti a bezpečnosti, na ktorú sú certifikované.

SMART EDGE LENS TECHNOLOGY - Neskreslené videnie
U bežných optických šošoviek často dochádza vplyvom lámania svetla ku skresľovaniu relatívnej veľkosti objektu, straty jasnosti či decentralizáciu obrazu. Šošovky Wiley X zodpovedajú štandardom optickej presnosti podľa Amerického národného štandardizačného inštitútu (ANSI), ktorého dôkladné testovanie preukázalo, že šošovky Wiley X neskresľujú optickú jasnosť ani u vzdialených objektov, nezvyšujú relatívnu veľkosť vnímaného obrazu a zachovávajú priestorové usporiadanie objektov, čiže nedecentralizujú objekty v zornom poli, ako tomu u bežných šošoviek často býva.

TOP RIM SYSTEM
Obrúčky typu Top Rim System sú upevnené k okuliarovými šošovkám na ich hornom okraji (Na rozdiel od obrúčky typu Full Rim System, ktoré obopínajú celé okuliarové šošovky dookola.) Obrúčky Top Rim System sú pri niektorých modeloch vybavené nosníkom technológiou 360 ° Nose Piece, ktorá umožňuje vďaka špeciálne vyvinutému gumovému materiálu okuliare pohodlne nasadiť a nosiť na akomkoľvek tvare a veľkosti nosa a zároveň na okuliare prichytiť technológii RX Insert na vloženie dioptrických šošoviek. Obrúčky sú tvarované do písmena U (U-Shape) a preto dokonale sedia na tvári a netvoria žiadne otlačeniny.

U-SHAPE - anatomické tvarovanie
Okuliare Wiley X sú tvarované presne podľa anatómie ľudskej tváre do tvaru U. Očiam tak doprajú maximálnu ochranu zo všetkých uhlov a zároveň celkom prirodzene "sedí" na tvári, bez toho, aby spôsobovali otlačenie aj po celodennom nosení.

V tomto modeli nie je táto certifikácia ako u modelu ROGUE:

ASTM F803 Standard
Okuliare certifikované podľa štandardu ASTM F803 musia odolať nárazu 40 - 65,1 mm širokého projektilu vystrelenému rýchlosťou 150 km / h.

Zadajte Váš e-mail a budeme Vás informovať keď tovar naskladníme. Opätovné zadanie e-mailu Vám zruší strážneho psa.

 

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia.

Pridať hodnotenie

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený. Prihlásiť sa alebo zaregistrovať sa

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený. Prihlásiť sa alebo zaregistrovať sa